معرفی موتورشوی خودرو و ۵ محصول برتر در این زمینه

موتور ماشین از مهم ترین قسمت های آن به شمار می رود. ما در هر زمانی که اراده کنیم می توانیم ماشین خود را روشن کرده و با خودروی خود به هر مکانی برویم، این در صورتی میسر است که موتور ماشین سالم باشد. رسیدگی و تمیز نگاه داشتن قسمت های داخلی و خارجی موتور شوی ماشین بسیار حائز اهمیت می باشد.

انرژی مورد نیاز برای پیشروی ماشین در هر ثانیه از طریق احتراق هایی که در موتور رخ می دهد انجام می گیرد. همزمان با وقوع احتراق گرد و غبار موجود در هوا، ناخالصی های سوخت، ذره های ساییده شده و جدا شده از موتور می تواند ذراتی را وارد روغن موتور خودرو کند که به مرور در موتور رسوب می کند. با گذشت زمان این رسوبات باعث اختلال در روغن رسانی موتور می شود. در نهایت در صورتی که روغن موتور به موقع تعویض نشود باعث آسیب جدی به موتور خودرو می شود.

 

 

در موتور های انژکتور علاوه بر رسوباتی که ممکن است در موتور شوی خودرو جمع شود مقداری از بنزینی که در سوپاپ های هوا پاشیده می شود ممکن است بر اثر حرارت موجود در سیلندرها خشک شود و روی سوپاپ رسوب کند. تمامی موارد نام برده نشان میدهد که موتور خودرو نیز مانند سایر قسمت های آن نیاز به شستشو و تمیز کردن به صورت دوره ای دارد.

روش های مختلفی برای تمیز کردن موتور خودرو وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

برای مطالعه ادامه این مقاله به گنجی مگ مجله تخصصی نقد و بررسی و مقایسه لوازم خودرو مراجعه کنید.

۰ ۰
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.